Acnelan mesoestetic

Kuracja przeciwtrądzikowa

Zabieg Acnemelan Mesoestetic to niezwykle skuteczna i kompleksowa, zewnętrzna kuracja przeciwtrądzikowa, która znacząco redukuje istniejące zmiany i powikłania potrądzikowe, a także zapobiega powstawaniu nowych zmian. Głównym elementem terapii jest maska Acne Multifactor Mask zawierająca m.acne comlex. Jest to opatentowany kompleks składników aktywnych takich jak: kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas szikimowy, sodium lepargilate oraz kompleks beksaretinulu. Składniki te oddziaływują na wszystkie elementy patogenezy trądziku:
• Hamuje aktywność enzymu 5-alfa-reduktazy -> Na zmiany trądzikowe w dużym stopniu wpływa hormon dihydroksytestosteron (DHT), który powstaje z testosteronu pod wpływem enzymu 5-alfa-reduktazy. Powstały DHT odpowiada za nadmierne wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe. Kompleks m.acne hamuje aktywność tego enzymu, co w istotnym stopniu zapobiega powstawaniu nowych zmian zapalnych.
• Zmniejsza nadmierne rogowacenie komórek naskórka i oczyszcza ujścia kanałów łojowych, przez co zapobiega powstawaniu zaskórników zamkniętych i otwartych oraz wygładza powierzchnię naskórka.
• Reguluje produkcję sebum, tym samym zmniejsza efekt błyszczenia się skóry.
• Ogranicza namnażanie się bakterii, zmniejsza zaczerwienienia oraz obrzęki wywołane stanem zapalnym.
• Łagodzi i zmniejsza widoczność zmian potrądzikowych: blizn i przebarwień pozapalnych.

Jak wygląda zabieg?
Terapia w gabinecie składa się z 3 sesji zabiegowych wykonywanych w odstępach 15-21 dniowych. W przypadku skóry z trudniejszą postacią trądziku można wykonać 2-3 dodatkowe zabiegi w serii. W pielęgnacji domowej Acnelan, najważniejsze jest, by przede wszystkim stosować krem Acne One. Zawiera on m.acne complex oraz substancje o działaniu keratolitycznym, seboregulującym, a także przeciwbakteryjnym.