Zabieg depilacji laserowej - Salon kosmetyczny Beautymed Clinic

 

Depilacja laserowa

Skuteczna depilacja

Depilacja laserowa to niezwykle skuteczny zabieg redukujący niechciane owłosienie! Pracujemy na certyfikowanym i bezpiecznym medycznym laserze diodowym. Po pierwszym zabiegu uzyskujemy redukcję owłosienia do 30%, a po pełnej serii aż do 98%! Aby osiągnąć pożądany efekt potrzebujemy około 6 zabiegów w odstępach 6-8 tygodniowych.

Wiązka lasera ma idealną długość 808 nm. Emitowana fala jest wchłaniana przez barwnik - melaninę, a dostarczona energia zamieniana jest w ciepło uszkadzając brodawkę włosa. Prowadzi to do zahamowania podziałów komórkowych w mieszku włosowym, a tym samym usunięciu cebulki włosa nie wpływając jednocześnie na otaczające tkanki.

Mikrokanałowy system chłodzenia sprawia, że podczas zabiegu odczuwalny jest jedynie niewielki dyskomfort. Zabiegi wykonują wykwalifikowani kosmetolodzy, którzy mają niezbędną wiedzę oraz umiejętności do przeprowadzenia bezpiecznej depilacji laserowej.
Przed przystąpieniem do zabiegów depilacji laserowej przeprowadzamy bezpłatną konsultację z kosmetologiem. Podczas konsultacji dobieramy taką wiązkę lasera, która będzie skuteczna oraz bezpieczna dla skóry. Podczas wywiadu wykluczamy również wszelkie przeciwskazania, opowiadamy szczegółowo jak będzie wyglądał zabieg oraz jak się do niego przygotować.

Dlaczego jeden zabieg depilacji laserowej nie wystarczy, aby całkowicie pozbyć się owłosienia?
Istotną rolę odgrywa cykliczny wzrost włosa. Na cały ten proces składają się 3 fazy: anagen, katagen, telogen.
• Anagen
Jest to aktywna faza wzrostu włosa w mieszku włosowym. Komórki macierzy intensywnie się dzielą by produkować nowy włos. W fazie anagenu zabiegi depilacji laserowej są najbardziej skuteczne jednak jednocześnie w tej fazie jest około 25% włosów
• Katagen
Druga faza, zwana przejściową. Włos uwalniany jest z brodawki i rozpoczyna swój wzrost.
• Telogen
To faza spoczynku. Włos obumiera, a następnie wypada. W tej fazie mieszki włosowe w ogóle nie reagują na energię lasera.

PRZECIWSKAZANIA
• ciąża i okres karmienia piersią
• choroby nowotworowe
• opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne, infekcje, grypa. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu choroby.
• przyjmowanie antybiotyków - wymagana jest min. 3 tygodniowa przerwa.
• aktywna opalenizna w miejscu depilacji, stosowanie samoopalaczy, balsamów brązujących
• zażywanie leków i ziół światłouczulających, np.: nagietek, bratek, dziurawiec, skrzyp polny, niektóre herbatki odchudzające - min. 2 tyg. przerwy
• stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, itp.). Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji, a pierwszym zabiegiem.
• stosowanie witaminy C, kwasów owocowych i chemicznych w miejscu depilowanej powierzchni wymaga miesięcznej przerwy przed zabiegiem
• depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem - do 4 tygodni przed zabiegiem

Depilację laserową wykonujemy w salonie Beautymed Clinic w Chrzanowie ale zapraszamy również Klientki z Wadowic, Libiąża czy Trzebini.